fbpx

Aktualności - Its k7- zintegrowane systemy informatyczne

Pandemia COVID-19 dosłownie postawiła współczesny świat na głowie. Zmieniło się podejście do bezpieczeństwa, weszło w życie sporo restrykcji, nastąpiło przewartościowanie wielu potrzeb i poglądów. Drastyczne zmiany nie dotknęły jednak jedynie kwestii ochrony zdrowia i stosunków społecznych: znacznie ucierpiał również rynek. Niektóre firmy już w pierwszych dniach marca zawiesiły działalność lub znacznie okroiły zatrudnienie. Wiele przedsiębiorstw, szczególnie tych usługowych i opierających zarobek na bezpośrednich kontaktach międzyludzkich, stoi na krawędzi bankructwa lub już upadło. Tych, którzy przetrwają kryzys, czeka natomiast kolejne trudne zadanie: odzyskanie i utrzymanie zaufania klientów.

W pierwszym kwartale 2020 roku świat stanął w obliczu pandemii koronawirusa. Już teraz wiemy, że wirus może być niezwykle niebezpieczny dla ludzi i nawet po wyleczeniu rekonwalescenci będą narażeni na powikłania. Tak samo COVID-19 wpłynąć może na gospodarkę światową. Już teraz liczne branże odczuwają obniżenie zysków, a nad niektórymi firmami wisi nawet widmo upadku. Kryzys dotknął już przede wszystkim turystykę, transport oraz usługi związane z kulturą i rozrywką. Tymczasowo zamykane są kina, teatry, siłownie, bary i restauracje i nie wiadomo, jak duży cios stanowić będzie dla nich taka przerwa.

Wyniki badania DEAMTEL, które zostało przeprowadzone nad procesami produkcji przez chińskich naukowców, jako jeden z głównych motywatorów traceability wskazują potrzebę przeciwdziałania agroterroryzmowi. Identyfikowalność produktu przejawia sporą efektywność względem szybkiego eliminowania zagrożeń biologicznych, a więc zwiększa szansę na minimalizację zgubnych skutków agroterroryzmu. Wśród czytelników wspomnianej publikacji może pojawić się pytanie „czym jest agroterroryzm”? To termin nadal stosunkowo mało znany, warto więc na początek przybliżyć jego znaczenie.

„Czegoś mi brakuje, ale nie wiem dokładnie czego…” Uczucie niepewności, którego doświadczamy bardzo często: gdy jesteśmy głodni, znudzeni lub w gdy w życiu potrzebujemy zmian. Wiemy, że należy coś z tym zrobić, ale nie dociera jeszcze do nas, co dokładnie. Zamówić pizzę, wyjść do kina, czy wyremontować salon? W codziennym życiu taka niepewność dotyczy zwykle spraw trywialnych. Co jednak w przypadku, gdy do tego typu rozważań dochodzi w firmie?

Metoda traceability zyskuje popularność w łańcuchu produkcji na całym świecie. Jej skuteczność coraz częściej poddawana jest badaniom naukowym wspieranym przez duże ośrodki badawcze. Naukowcy związani z Chińskim Uniwersytetem Rolniczym podjęli temat głównych czynników determinujących rozwój i wdrażanie traceability w rolnictwie. W ten sposób udało im się zarazem ustalić główne zalety traceability.

„Prowadzisz własny biznes? Nie spodziewaj się znikąd pomocy. Konkurencja, zleceniodawcy i podwykonawcy tylko czekają na Twój jeden fałszywy krok, żeby ugrać coś dla siebie.” W takim przekonaniu trwa obecnie wielu biznesmenów, ale czy jest ono prawdziwe? W niniejszym artykule doradzamy jak poradzić sobie z konkurencją w pokojowy sposób.

Świat żyje obrazem. Chociaż technologie informatyczne umożliwiające obecnie globalny rozwój i komunikację opierają się na zapisie cyfrowym, to wartości wizualne uważa się obecnie za najbardziej cenne. Stąd wysyp różnorodnych aplikacji opierających się na operowaniu zdjęciami, takich jak Instagram, Snapchat, Pinterest, czy nawet… Tinder.

26 lipca przypada Dzień Administratora

Tradycyjnie w ostatni piątek lipca obchodzimy System Administrator Appreciation Day, Sysadmin Day, SAAD czyli Dzień Administratora. To wyjątkowy dzień w kalendarzu IT. Ma on na celu okazanie wdzięczności za ciężką pracę administratorów systemów komputerowych, stron i sieci, a także pracowników IT w ogóle.

Co to jest traceability i jaki jest jego sens?
Angielski termin „traceability” po polsku oznacza „możliwość prześledzenia”, „identyfikowalność”, „wykrywalność”. Odnosi się go przede wszystkim do łańcucha produkcji i stopnia kontroli nad nią.

7 maja został w 2015 roku ogłoszony Europejskim Dniem e-Aktywności Obywatelskiej. Czym dokładnie jest e-aktywność? Skąd pomysł na utworzenie tego typu wydarzenia?

Życzenia Świąteczne

19 kwietnia 2019

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych chcielibyśmy złożyć Państwu serdeczne życzenia.

Fact-checking

02 kwietnia 2019

Po pierwszym kwietnia, który powszechnie traktowany jest jako swoiste święto fake news, następuje czas weryfikacji, co było prawdą, a co nie. 2 kwietnia obchodzimy Dzień Fact-checkingu.

31 marca przypada Światowy Dzień Backupu

Dzień Kobiet

08 marca 2019

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom pogody ducha, licznych powodów do radości oraz sukcesów w każdym aspekcie ich życia.

Rozwój firmy

07 marca 2019

Nie stoimy w miejscu, cały czas się rozwijamy! Wczoraj omawialiśmy założenia nowego projektu dla Grupy Mularski. Jak zwykle jesteśmy otwarci na propozycje klienta, a głowy mamy pełne nowych pomysłów.

Kontakt

ItsK7-logo

ITS „K7” Sp. z o.o.

ul. Wolności 94/314,
41-800 Zabrze

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

+48 601 501 386
kornel.grzywocz@itsk7.pl

Artur Adamczyk

Chcesz wdrożyć produkt w swojej firmie?
Skontaktuj się ze mną.

Artur Adamczyk

+48 534 481 783
artur.adamczyk@itsk7.pl