fbpx

Aktualności

Czego brakuje mojej firmie?

16 grudnia 2019

„Czegoś mi brakuje, ale nie wiem dokładnie czego…” Uczucie niepewności, którego doświadczamy bardzo często: gdy jesteśmy głodni, znudzeni lub w gdy w życiu potrzebujemy zmian. Wiemy, że należy coś z tym zrobić, ale nie dociera jeszcze do nas, co dokładnie. Zamówić pizzę, wyjść do kina, czy wyremontować salon? W codziennym życiu taka niepewność dotyczy zwykle spraw trywialnych. Co jednak w przypadku, gdy do tego typu rozważań dochodzi w firmie?

Czego brakuje mojej firmie?


Owa niepewność dotyczy szczególnie większych przedsiębiorstw, na których sukces składa się praca wielu działów, a nawet filii. Kiedy trzeba zarządzać setkami pracowników, a proces produkcyjny ma wiele skomplikowanych etapów, kontrola wszystkiego przychodzi z coraz większym wysiłkiem. Odnalezienie źródła usterek, strat czy spowolnienia zajmuje coraz więcej czasu, przez co problemy się nawarstwiają. Właśnie w takich momentach właściciel najczęściej drapie się po głowie z owym niepokojącym uczuciem „czegoś mi brakuje, coś muszę naprawić, ale co dokładnie…?”


Odpowiedzią jest organizacja


Z własnego doświadczenia podpowiadamy: źródło jest w organizacji i kontroli. Wiele odpowiedzi na problemy firmy przynosi odpowiednie zarządzanie przepływem informacji. To z kolei rozwiązanie dostarczane przez systemy informatyczne: zbierają dane, przetwarzają, obliczają i dostarczają do odpowiednich osób lub działów. Szef nad wszystkim czuwa, nadzoruje i w razie konieczności interweniuje. Odpowiednie alerty pomagają mu szybko reagować na zaistniałe nieprawidłowości.
Istnieją również firmy, które wdrożyły systemy informatyczne, a kontrola nad działami specjalnie w nich nie wzrosła. Od razu więc uczulamy: sama informatyzacja to za mało. Równie ważna co nowoczesne rozwiązania jest bowiem odpowiednia organizacja pracy. Procesy, na których opiera się działalność firmy nierzadko wypracowuje się na zasadzie prób i błędów, przy czym odbywa się to na przestrzeni lat, indywidualnie dla każdego działu. Pracownicy i ich liderzy wnioskują o pewne ułatwienia, proponują nowe rozwiązania, a otwarty na innowacje pracodawca zatwierdza te zmiany.


Nawarstwienie problemów


To oczywiście pozytywne działanie, jednak mnogość działów i centrów produkcji doprowadza do chaosu organizacyjnego i technologicznego. To, co przynosi korzyść jednemu zespołowi, może zaburzać pracę pozostałych. Kolejne systemy dedykowane konkretnym typom zadań (np. systemy kadrowo-płacowe, ewidencja itp.) nawarstwiają się i coraz trudniej w krótkim czasie uzyskać z nich rzetelne informacje. Dużym firmom potrzebne jest zatem podejście holistyczne: spojrzenie na całość procesów, odpowiednia analiza z propozycjami zmian organizacyjnych a następnie zaprojektowanie indywidualnie dopasowanego systemu, który połączy wszystkie inne, funkcjonujące już w przedsiębiorstwie.

traceability


Czego brakuje mojej firmie? – odpowiedzią jest ITS K7


W takim momencie najlepszym sprzymierzeńcem szefa staje się firma ITS K7. Zajmujemy się dostarczaniem usług informatycznych, dopasowując się do potrzeb klienta. Zanim jednak przystąpimy do projektowania zamówionych systemów, szczegółowo badamy kondycję przedsiębiorstwa oraz jego procesy. Oferowana przez nas dodatkowa analiza przedwdrożeniowa dotyczy nie tylko samego zgłoszonego przez pracodawcę problemu, ale również pośrednio i bezpośrednio wpływających na niego czynników. W ramach analizy możemy również spotkać się z zamawiającym, uczestniczyć w zebraniach kadry zarządzającej lub zwiedzić zakład. Zdarza nam się nawet przeprowadzać wywiady z pracownikami niższych szczebli w celu poznania charakteru ich pracy, problemów i preferowanych rozwiązań.

Co daje nasza analiza?


Jakie są korzyści wynikające z naszych badań? Dzięki nim możemy dostrzec wiele problemów utrudniających pracę oraz kontrolę nad przedsiębiorstwem. W trakcie analizy zawsze jesteśmy w stanie doradzić, jakie rozwiązanie należy wdrożyć lub rozwinąć poprzez zaprojektowanie odpowiedniego systemu informatycznego.
Często zdarza się, iż w trakcie rozmów z klientem poruszamy trudne tematy i obnażamy problematyczne kwestie. To sprzyja nowemu spojrzeniu na organizację: właściciel przy okazji wprowadzania nowego systemu rozważa na nowo przyjęty w firmie sposób działania. My natomiast dzielimy się spostrzeżeniami jako obiektywna, zewnętrzna strona.


ITS K7 – system CoreLand


Dlaczego ITS K7? Nie boimy się wyzwań, co potwierdza owocna współpraca z dużymi przedsiębiorstwami mającymi pozycję lidera w swoich branżach. Nasz produkt CoreLand to środowisko przyjazne przede wszystkim dla kadry zarządzającej, ale korzyści mogą z niego wyciągnąć wszyscy pracownicy. Wypracowane przez nas metody kooperacji z klientami owocują podwójnymi korzyściami. Zamawiający otrzymuje jednocześnie system informatyczny zintegrowany z innymi firmowymi ERP-ami oraz zyskuje analizę przedwdrożeniową. Jej treść w większości przypadków pozwala pozbyć się natrętnego pytania „Czego brakuje mojej firmie?”
Dla wszystkich, którym uczucie niepewności jest obce i którzy dobrze wiedzą, jakie zmiany chcą przeprowadzić w swoim przedsiębiorstwie, polecamy nasz wachlarz modułów. To gotowe, wielokrotnie wypróbowane przez nas produkty odpowiadające konkretnym potrzebom firm. Można je dowolnie dobierać lub poprosić o indywidualnie dopasowane rozwiązane. Zapraszamy do kontaktu i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

koordynacja procesów produkcji

Chcesz wiedzieć więcej o naszych produktach? Sprawdź Moduły ITS K7.

Zapraszamy do sekcji Artykułów oraz do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Kontakt

ItsK7-logo

ITS „K7” Sp. z o.o.

ul. Wolności 94/314,
41-800 Zabrze

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

+48 601 501 386
kornel.grzywocz@itsk7.pl

Artur Adamczyk

Chcesz wdrożyć produkt w swojej firmie?
Skontaktuj się ze mną.

Artur Adamczyk

+48 534 481 783
artur.adamczyk@itsk7.pl